Makijaż

Makijaż (ang. make-up) kosmetyki upiększające nałożone na skórę twarzy.

Makijaż pomaga wyeksponować urodę, podkreślić jej subtelność, zamaskować niedoskonałości cery. W pewnym stopniu, w określonych warunkach, także wyraża osobowość. Dzięki jego rozmaitym technikom można upozorować twarz na idealną i zdrową. Pożądanym efektem makijażu jest jak najdoskonalsze zbliżenie wyglądu do aktualnie obowiązującego kanonu piękna i urody.

Makijaż ślubny- musi on mieć cechy makijażu fotograficznego połączonego z makijażem osobowości, ponadto musi być makijażem trwałym, który utrzyma się przez prawie całą dobę. Najważniejsza jest definicja kształtu oka, a kolor w zasadzie schodzi na dalszy plan, ponieważ wiele fotografii jest przerabianych na czarno-białe, a wówczas liczy się tylko światłocień. Dlatego kolor makijażu zazwyczaj dobiera się do koloru oczu, sukni i dodatków, a podstawą jest odpowiednie „wyrzeźbienie” oka, dążąc do osiągnięcia migdałowego kształtu.

Makijaż dzienny-to delikatny i naturalny makijaż który ma za zadanie podkreślić urodę oraz dodać wyrazu. Nie może być przesadzony i ekstrawagancki. Makijaż dzienny musi być wygodny, ponieważ utrzymuje się on na twarzy przez cały dzień. Powinien także być dostosowany do zawodu, który wykonujemy. Makijaż naturalny-dzienny zawsze będzie odpowiedni dla każdego typu urody i niezależnie od wieku. Baza dla makijażu dziennego jest identyczna jak w przypadku makijażu typu make-up no make-up.

Makijaż wieczorowy (okolicznościowy)- charakteryzuje się innymi właściwościami, niż makijaż dzienny. Przede wszystkim baza powinna być mocniejsza i trwalsza oraz bardziej kryjąca, ponieważ przy mocnym makijażu wieczorowym, wszelkie mankamenty skóry będą bardziej widoczne.

Makijaż wieczorowy- okolicznościowy powinien być dobrany odpowiednio do stroju, ponieważ istnieje niebezpieczeństwo „przesadzenia” z ilością zdobień, ponieważ tego typu make-up pozwala na szaleństwo i inwencję twórczą, jeśli chodzi o dodatki w formie brokatów, cekinów, sztucznych rzęs itd.


Zobacz Nasz Sklep

Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu z kosmetykami


Ciekawostki

Kąpiel w piwie. Piwo relaksuje, odpręża i poprawia nastrój. I zamiast pić hetkolitry piwa, można uzyskać to samo nurkując w piwku. Piwna kąpiel to koktajl witaminowy wygładzający skórę, który sprawia, że jest sprężysta i gładka.

Porady

Nie śpij w makijażu
Cerze bardzo szkodzi zasypianie w makijażu. Od tego również zatykają się pory, skóra nie oddycha, rzęsy mogą się połamać, nie wspominając o plamach na poduszce… Spanie w makijażu przyśpiesza starzenie się skóry i sprzyja powstawaniu zmarszczek. Zagraniczni badacze odkryli nawet, że odpoczynek z makijażem postarza cerę o cztery dni.